Anunțuri > Comunicate de presă > Comunicat de presă

Comunicat de presă

26.05.2014
Președintele Consiliului Județean Gorj, Ion Călinoiu,  a avut astăzi, 26.05.2014, o întrevedere cu  Dumitru Călugăru, elev al Colegiului Național ”Tudor Vladimirescu” din Tg-Jiu, pentru a-i înmâna din partea Consiliului Județean Gorj un Înscris de Excelență, ca urmare a obținerii medaliei de aur la Olimpiada Internațională de Chimie ”Dimitri Mendeleev”, de la Moscova, 2014.

26.05.2014

La evenimentul festiv, olimpicul gorjean a fost însoțit de o delegație a Inspectoratului Școlar Județean Gorj, alcătuită din inspector fizică-chimie, Ileana Popescu, și inspector școlar general, Ion Ișfan.
     De asemenea, la întâlnirea oficială au participat și prefectul județului Gorj, Alin Vasile Văcaru, directorul Complexului Energetic Oltenia, Laurențiu Ciurel, precum și reprezentanți mass-media.

[Imagini de la eveniment]