Anunțuri > Comunicate de presă > Decernarea premiilor celei de-a IV-a ediții a Galei Turismului Românesc

Decernarea premiilor celei de-a IV-a ediții a Galei Turismului Românesc

07.04.2014
Luni, 7.04.2014, președintele Consiliului Județean Gorj, Ion Călinoiu, se  va afla la București, unde a fost invitat să reprezinte județul Gorj  la  decernarea premiilor celei de-a IV-a ediții a Galei Turismului Românesc.

07.04.2014

COMUNICAT  DE  PRESĂ

Evenimentul se va desfășura la  World Trade Center Bucharest fiind organizat de Fashion TV Romania în parteneriat cu asociațiile profesionale din turismul românesc: FAPT, FPTR, FIHR, OPTBR și ANTREC cu sprijinul Autorității Naționale pentru Turism.
          Gala Turismului Românesc premiază cele mai reprezentative locații și servicii de turism de pe teritoriul României precum și instituțiile care au susținut și promovat turismul atât la nivel național cât și internațional, prin metode clasice dar și prin strategii de promovare noi ce s-au bucurat de rezultate notabile, județul Gorj fiind premiat în acest sens.  Județul Gorj va primi premiul pentru ”Cea mai bună locație pentru Turism: Anna Events”.  Festivitatea va include și momente artistice, unul dintre acestea fiind susținut de Ansamblul Artistic Profesionist ”Doina Gorjului”.
          Premiile vor fi decernate pe zone geografice reliefând specificul turistic și rezultatele deosebite ce au marcat industria turistică în zonele respective: turism balnear, turism montan, turism tradițional-rural, turism litoral, turism cultural, turism de business.