Anunțuri > Comunicate de presă > Gorjul, promovat la Târgul de Turism al României, ediția de toamnă 2017

Gorjul, promovat la Târgul de Turism al României, ediția de toamnă 2017

07.11.2017
Județul Gorj va participa, pentru a șasea oară consecutiv, la Târgul Național de Turism al României, ce se va desfășura în perioada 16-19 noiembrie 2017, la Centrul Expozițional Romexpo, București.

La standul de promovare al județului, situat în pavilionul C3  din cadrul Romexpo, vizitatorii pot descoperi tradițiile, obiceiurile și atracțiile naturale ale Gorjului.

Vom fi prezenți la Romexpo împreună cu partenerii noștri Ansamblul Folcloric ”Maria Lătărețu” al Școlii Populare de Artă Târgu Jiu, Muzeul Județean Gorj ”Alexandru Ștefulescu”, Centrul National de Informare şi Promovare Turistică ”Constantin Brâncuși” Târgu Jiu, Asociația pentru Promovarea și Dezvoltarea Turismului ”Acasă la Brâncuși” și Colegiul Economic ”Virgil Madgearu” Târgu Jiu.