Anunțuri > Comunicate de presă > Gorjul la Târgul de Turism al României 2016

Gorjul la Târgul de Turism al României 2016

18.11.2016
Gorjul, ca destinație turistică, a fost din nou promovat la Târgul de Turism al României 2016, de către echipa Consiliului Județean Gorj, în parteneriat cu Muzeul Județean Gorj „Alexandru Ștefulescu”, Ansamblul Artistic Profesionist „Doina Gorjului” Târgu Jiu, Școala Populară de Artă Târgu Jiu, Asociația pentru Promovarea și Dezvoltarea Turismului „Acasă la Brâncuși” și Centrul Național pentru Informare și Promovare Turistică ”Constantin Brâncuși” Târgu Jiu.

Ne-au vizitat standul și s-au bucurat de ospitalitatea gorjenească dl. Milan Peprnik, ministru consultant pe probleme de afaceri al Ambasadei Cehiei în România, cunoscutul interpret Mihai Constantinescu, celebrul Nea Mărin, Emma Ștefan, echipa mobilă „Răzvan și Dani”, alături de gorjenii Sabin Stamatescu, vicepreședintele Asociației Culturale „Fiii Gorjului” și artistul Tavi Colen.

Avem plăcerea de a vă invita și pe dumneavoastră să vizitați standul Gorjului situat în pavilionul C3 al Centrului Expozițional Romexpo, București!

- galerie foto -