Anunțuri > Comunicate de presă > INFORMARE DE PRESĂ - 17.12.2015

INFORMARE DE PRESĂ - 17.12.2015

17.12.2015
     Emoția sărbătorilor de iarnă a ajuns și la copiii spitalizați din secțiile Pediatrie și Endocrinologie din cadrul Spitalului Județean de Urgență Târgu-Jiu. Un număr de 45 de copii, de diferite vârste, au avut astăzi ocazia să-l întâlnească pe Moș Crăciun și să primească daruri ce au constat în dulciuri și fructe.
     Așadar, tradiția organizării unor astfel de acțiuni de către Consiliul Județean Gorj, la unitatea spitalicească aflată în  subordinea autorității județene  a fost continuată și în acest an.

17.12.2015

INFORMARE  DE  PRESĂ

Tot în această dimineață, președintele Consiliului Județean Gorj, Ion Călinoiu, a vizitat și Grădinița cu program normal  ”Ecaterina Teodoriu”, din cartierul   Debarcader - Municipiul Târgu Jiu, fiind împărțite daruri pentru 30 de preșcolari ce frecventează unitatea de învățământ respectivă.
         Acțiunile fac parte din programul anual de manifestări dedicat sărbătorilor de iarnă, organizat de Consiliul Județean Gorj.

[Imagini de la eveniment]

BIROUL  DE  PRESĂ