Anunțuri > Comunicate de presă > Închiderea oficială a Festivalului Internațional de folclor, ediția a XI-a

Închiderea oficială a Festivalului Internațional de folclor, ediția a XI-a

22.08.2013

Consiliul  Județean  Gorj  a organizat începând  cu data de 19 august 2013 cea de-a XI-a ediție a Festivalului  Internațional de  Folclor, ce  a avut loc la Târgu-Jiu. În acest an au fost invitate să participle ansambluri folclorice  din Bulgaria, Grecia, Macedonia, Polonia, Serbia, Slovacia, Turcia.

Aici puteți vedea imagini de la festivitatea de închidere.