Anunțuri > Comunicate de presă > Întâlnire într-un cadru festiv cu gimnasta Andreea Munteanu

Întâlnire într-un cadru festiv cu gimnasta Andreea Munteanu

23.05.2014
Astăzi, 23.05.2014, președintele Consiliului Județean Gorj, dl. Ion Călinoiu, s-a întâlnit într-un cadru festiv cu gimnasta Andreea Munteanu, medaliată cu aur la Campionatul European de Gimnastică de la Sofia, desfășurat în luna mai a anului curent.

CONSILIUL JUDETEAN GORJ
23.05.2014

Evenimentul a avut loc în Sala Maură a Palatului Administrativ din Tg-Jiu în prezența primarului municipiului Tg-Jiu, dl. Florin Cârciumaru, a directorului general al Complexului Energetic Oltenia, dl. Laurențiu Ciurel, a managerului general Artego S.A., dl. Viorel David   precum și a reprezentanților mass-media.
     Din partea Consiliului Județean Gorj, președintele Consiliului Județean Gorj a înmânat Andreei Munteanu un Înscris de Excelență, acordat în semn de apreciere pentru performanța deosebită obținută în cadrul Campionatului European de Gimnastică de la Sofia, împreună cu diferite suveniruri tradiționale și materiale de promovare ale județului Gorj.
     "Andreea Munteanu este un copil de excepție și ne mândrim cu faptul că județul Gorj are tineri ce performează în marile compețiții europene și mondiale. O felicităm și îi urăm succes pe mai departe în cariera sportivă” a menționat Ion Călinoiu, președintele Consiliului Județean Gorj.

[Imagini de la eveniment]