Anunțuri > Comunicate de presă > Presedintele CJ Gorj participa la Summitul China- Europa Centrală și de Est, Bucuresti 2013

26.11.2013
 Cu ocazia desfășurării Summitului China- Europa Centrală și de Est, la București, în perioada 25-28 noiembrie a.c., în baza invitației primite din partea președintelui Camerei Deputaților, Valeriu Zgonea, președintele Consiliului Județean Gorj, dl. Ion Călinoiu,  va participa la discursul Excelenței Sale Li Keqiang, Prim-Ministru al Republicii Populare Chineze. Discursul va fi susținut în Sala de Plen a Camerei Deputaților.

26.11.2013

INFORMARE DE PRESĂ

De asemenea,  la evenimentul ce va avea loc în data de 27.11.2013, începând cu ora 16:00, va participa domnul Victor Ponta, Prim-Ministru al României împreună cu membrii Guvernului României.

Vizita în România a primului-ministru al Republicii Populare Chineze se înscrie pe linia excelentelor relații bilaterale româno-chineze și a interesului reciproc de dezvoltare,în continuare, a solidei cooperări existente între cele două țări, în multiple domenii.

BIROUL  DE  PRESĂ