Anunțuri > Comunicate de presă > Ședință de urgență cu reprezentanții Secției Naționale de Drumuri Gorj și Inspectoratului Județean

Ședință de urgență cu reprezentanții Secției Naționale de Drumuri Gorj și Inspectoratului Județean de Poliție

29.06.2014
Ca urmare a comunicărilor eronate referitoare la tranzitarea DN 67 C-TRANSALPINA,  prin care se informa că circulația este închisă pe toată lungimea drumului, astăzi, 29.06.2014,  președintele Consiliului Județean Gorj,  Ion Călinoiu, a convocat o ședință de urgență  cu reprezentanții Secției Naționale de Drumuri Gorj și  Inspectoratului Județean de Poliție.

29.06.2014

INFORMARE  DE  PRESĂ

În urma întâlnirii s-a reconfirmat  faptul că până în zona Rânca (la km 38) circulația se desfășoară în condiții normale.
          Pentru o clarificare urgentă a situației, luni, 30.06.2014, directorul CNADNR, Narcis Neaga, va verifica la fața locului starea tehnică a drumului în vederea deschiderii circulației și pe tronsonul km 38-Sebeș ( tronson ce se desfășoară după zona Rânca).