60 de „campioni” au fost premiați de Consiliul Județean Gorj!

Echipa Consiliului Județean Gorj, ca în fiecare an în perioada Sărbătorilor de Iarnă, premiază performanța. Fideli principilor de recunoaștere și încurajare a performanței în orice domeniu (academic, sportiv, cultural), am acordat premii elevilor care au obținut distincții la olimpiadele internaționale și concursurile internaționale și naționale pe discipline de învățământ, precum și sportivilor care au obținut performanțe deosebite la competițiile sportive naționale și internaționale.

„Întotdeauna am militat pentru recunoașterea și sprijinirea celor care fac performanță, în orice domeniu. Aceasta este cheia succesului într-o societate care dorește să evolueze, care dorește să se dezvolte pe principii sănătoase. Astăzi, am premiat 60 de „campioni”. La anul sper să fie mult mai mulți. Le doresc succes, în continuare, tuturor celor care astăzi primesc un mic simbol al recunoașterii performanței și muncii depuse, și le urez atât lor, cât și tuturor românilor Sărbători fericite și un An Nou plin de împliniri!”, a declarat președintele Consiliului Județean Gorj, Cosmin Mihai Popescu.