Comunicat de presă – Eforturile depuse de către Consiliul Județean Gorj, de a asigura gorjenilor servicii medicale la standarde europene, s-au materializat în dotarea cu aparatură medicală de ultimă generație a mai multor secții ale Spitalului Județean de Urgență Târgu-Jiu

Noile achiziții recepționate miercuri, 02.06.2021, în baza contractului de furnizare produse nr. 7377 din 14.05.2021, încheiat între Consiliul Județean Gorj și furnizorul declarat câștigător, se circumscriu proiectului „Consolidarea capacității de gestionare a crizei sanitare Covid-19 la nivelul județului Gorj” și vizează creșterea calității actului medical.

Astfel, produsele aferente Lotului 7, respectiv 17 bucăți Infuzomate, au ajuns la Spitalul Județean de Urgență Târgu-Jiu, urmând a fi repartizate după cum urmează:

– 5 buc. / secția ATI 2, locația din str. Tudor Vladimirescu, nr. 17;

– 12 buc. / secția ATI 1, locația din str. Progresului, nr. 18.