Informare de presă – Consiliul Județean Gorj a premiat și în acest an tinerii din cadrul Clubului Sportiv ”Pandurii” Târgu Jiu, care au obținut rezultate de excepție în competiții de talie națională în anul 2019.

INFORMARE  DE  PRESĂ

”Prin acordarea acestor premii, recunoaștem valoarea și performanțele excepționale obținute de cei  mai buni sportivi legitimați la nivelul județului”, a declarat președintele Consiliului Județean Gorj, Cosmin-Mihai Popescu, la întâlnirea care a avut loc ieri, la sediul instituției.

A fost înmânat un număr de 24 de premii, în valoare totală de 17.000 de lei, pentru:

SECȚIUNEA ATLETISM: Garcea Adrian-Premiul I; Butnariu Alina-Dumitrița-Premiul al II-lea; Cioveie Maria-Mihaela– Premiul al III-lea;

• SECȚIUNEA BOX: Mustet Andrei-Premiul I special;Vasile Francesco Pio-Premiul I; Pobirci Ciprian-Vădar – Premiul al II-lea; Udrescu Cristian-Constantin -Premiul al II-lea; Căldăraru Florin– Premiul al III-lea;  Pobirci Sorin-Alin– Premiul al III-lea; Patru Adran-Raul – Premiul al III-lea;  Predica Vasilică-Alex – Premiul al III-lea;  Stanciu PetreAndrei– Premiul al III-lea; Scăfarul Paula Iuliana-Premiul al III-lea; Blidaru Monica-Adelina– Mențiune specială; Vlădulescu Andrei-Sebastian-Mențiune specială; Alexandru Vasile-Mențiune specială; Pirică Marius-Ion– Mențiune specială; Gherghinoiu Nicolae-Albert-Mențiune specială; Bocean Ana-Maria– Mențiune; Mărunțelul Denisa-Florin-Mențiune; Mitrica Adelina-Valentina– Mențiune.
  • SECȚIUNEA LUPTE: Besliu Alexandru-Premiul I; Popescu Eduard-Cristian-Premiul al II-lea; Vîrlan Mihai -Premiul al III-lea.